Zakázková výroba plastových profilů

Zakázková výroba plastových profilů

Fatra vyrábí plastové profily na míru. Každý měsíc vznikne několik nových profilů. Cesta k novému profilu je různě dlouhá a různě dobrodružná. Jedná se o vývojovou práci zkušeného a pečlivého týmu.

Někdy zákazník přesně ví, co chce, má technický výkres a parametry materiálu. Pak je proces snadný a přímočarý. V některých případech jde však o složitý a dlouhodobý vývoj, kdy se ladí tvar, ověřuje se funkčnost a hledá se nejvhodnější materiál, který splňuje požadované vlastnosti výrobku. S ověřením přesného tvaru nám již řadu let pomáhá 3D tiskárna. Jedná se o velmi cenného pomocníka.

V případě vývoje nového profilu vše začíná schůzkou zákazníka s technology. Technologové připraví výkresovou dokumentaci (PROGECAD). Tam, kde je potřeba odladit funkčnost, se připraví model výrobku v programech od Autodesku nebo Solidworks. Prototyp plastového profilu je vyroben na 3D tiskárně. Maximální délka prototypu je 20 cm. Pokud funkčnost modelu není v pořádku, dojde k úpravě modelu a tiskne se nový prototyp. Díky tiskárně je výroba prototypu rychlá. Celý proces je i daleko levnější v porovnání s výrobou na provozních linkách. Po odsouhlasení zákazníka se pokračuje standardním vzorováním.

Pokud je plastový profil vyráběn z PVC, tak další velkou výhodou je i vlastní příprava granulátu na míru.

V naší nabídce jsou tisíce standardně vyráběných profilů ale velikou předností je právě výroba profilů dle požadavků zákazníků.

kontakt

Ing. Tomáš Zmrzlík
Tel.: +420 577 503 273
Mobil: +420 724 405 707
E-mail: tomas.zmrzlik@fatra.cz

Martin Pospěch
Tel.: +420 577 502 274
Mobil: +420 724 405 959
E-mail: martin.pospech@fatra.cz